Google+

13 Február
Počítame ovce

Počítame ovce

Pôvodne to bolo myslené len ako dočasné riešenie, len ako sranda, pre prekvapenie a pobavenie manželky. Ovce sme si obľúbili a zostali s nami doteraz.

Zobraz viac
26 Jún
Knižnica v Starej Turej

Knižnica v Starej Turej

Na stene pri vstupe bude zobrazené logo knižnice s graficky vyabstrahovanou podobizňou Kristíny Royovej. Celý priestor lemuje, pozdĺžne so stenou, zostava nových drevených regálov, ktoré sú o jednu policu vyššie ako ostatné. Priečne na ňu sú rozostavané pôvodné kovové regály, premaľované čiernou matnou farbou. Kolmo na okná sú radené drevené regály v overenom metrovom module. Medzi regálmi pri oknách sú umiestnené kresielka s malými konferenčnými stolčekmi. Prvý drevený regál je venovaný časopisom a tlači, doplnený o zarážku na hrane pre vertikálne uloženie titulov. Vedľa časopisov, hneď pri recepcii je umiestnené dvojkreslo, ktoré môžu využiť čakajúci ľudia.

Zobraz viac
24 Máj
Návrh spálne, rodinný dom v Brezne.

Návrh spálne, rodinný dom v Brezne.

Výsledná atmosféra stojí zato a bolo treba "tak málo" :) Dobrý dispozičný návrh, správna kombinácia farieb a materiálov a spomínaný vtip ;)

Zobraz viac
21 Máj
Interiér rodinného domu v Brezne

Interiér rodinného domu v Brezne

V tomto projekte sme navrhovali interiér do rodinného domu v okrajových častiach mesta Brezno. Investor postavil rodinný dom podľa katalógového projektu. Po dokončení hrubej stavby zistil, že projekt mohol byť trochu iný a s viacerými časťami si nevedel rady. Novovzniknuté priestory sa javili pridlhé a úzke...

Zobraz viac
24 Apríl
Interiér SLM v Banskej Bystrici

Interiér SLM v Banskej Bystrici

Pre Slovenskú legálnu metrológiu v Banskej Bystrici sme navrhovali interiér kancelárie riaditeľa, kanceláriu jeho sekretárky a hlavnú zasadaciu miestnosť. V kancelárií riaditeľa sme pomocou zaujímavej 3D steny použili vyabstrahované logo spoločnosti. Zasadacia miestnosť je navrhnutá tak, aby umožňovala dispozičnú variabilitu podľa akcie, či počtu poslucháčov. V zasadačke sme vytvorili dve dominantné steny - zelenú vegetačnú a drevenú stenu. Tá drevená je zaujímavá tým, že v rastri vyvŕtných a podsvietených dier sa skrýva mapa Slovenska s vyznačeným riaditeľstvom a pobočkami Slovenskej legálnej metrológie.

Zobraz viac
03 Apríl
Interiér rodinného domu na kopaniciach

Interiér rodinného domu na kopaniciach

Zadaním architektonickej štúdie bol návrh interiéru dennej časti rodinného domu, ktorá pozostáva z obývačky, jedálne a kuchyne. Jednou z hlavných požiadaviek klientov v návrhu interiéru bolo vytvorenie kuchynskej linky s ostrovčekom, jedálenského sedenia v okne a umiestnenie pracovného miesta.

Zobraz viac
02 Apríl
Obývačka v Jégeho aleji

Obývačka v Jégeho aleji

Počas rekonštrukcie a stavebných prác sa robili zmeny v elektroinštalácii, vyspravenie týchto zmien, vystierkovanie, vymalovanie, tapetovanie jednej steny, príprava pre záves. Pred lepením vinylovej podlahy sa pôvodná laminátová podlaha odstránila, aplikovala sa samonivelizačná hmota (nivelizačný vyrovnávajúci poter). Použil sa špeciálny typ, ktorý umožňoval ešte v ten deň lepiť finálnu povrhovú vinylovú vrstvu, nakoľko byt zostal počas rekonštrukcie obývaný.

Zobraz viac
29 Marec
Vstupný priestor bytu. Naša realizácia predsiene.

Vstupný priestor bytu. Naša realizácia predsiene.

Vstupný priestor do bytu je pomerne veľký. Opticky ho ešte zväčšila zrkadlová stena, do ktorej sú akokeby vsadené vstupné dvere. Rozvodnú elektrickú "skriňu" sme tiež okapotovali zrkadlom, vytvorili sme odnímateľnú krabicu, ktorá jednak splynie s okolím a tiež umožní prístup k ističom.

Zobraz viac
18 Marec
Návrh interieru, Einpark.

Návrh interieru, Einpark.

Priestranný päť izbový byt prešiel úpravou a zefektívnením dispozície. Podrobne sa riešil dizajn hlavného obytného priestoru: obývačky a kuchyne s jedálňou. Vhodne zvolenými zásahmi a drobnými stavebnými úpravami sa zlepšili proporcie miestností, sprehľadnila sa dispozícia bytu a eliminovali sa nevyužiteľné chodbové priestory.

Zobraz viac
01 Marec
Návrh obývacej izby a predsiene v Jégeho aleji

Návrh obývacej izby a predsiene v Jégeho aleji

Zadaním interiérovej štúdie bolo navrhnúť obývaciu izbu a predsieň. Byt mal byť aj počas rekonštrukcie obývaný a do kuchyne sa nemalo zasahovať. Nejednalo sa teda o výrazné zmeny. Napriek viacerým limitám sa nám podarilo navrhnúť zaujímavú knižnicu a ďalšími prvkami zútulniť a doladiť celý hlavný obytný priestor.

Zobraz viac
27 Február
Návrh interiéru pre

Návrh interiéru pre "katalógový" rodinný dom

Navrhovať interiér do rodinného domu postaveného podľa katalógového projektu je často komplikované. Zariaďovacie predmety v projekte nie sú v mierke a priestor na papieri vyzerá velkoryso. Tak to bolo aj tomto prípade. Dostať do priestoru všetky časti a hlavne požiadavky bola fuška. Vznikol zaujímavý otvorený priestor, ktorý je modifikovateľný podľa aktuálnych požiadaviek.

Zobraz viac
20 Február
Návrh a realizácia kúpeľne

Návrh a realizácia kúpeľne

V návrhu sme kládli dôraz na ľahkosť. Teda všetok úložný priestor sme zakomponovali do vstavaných častí a čo najviac sme odlahčili časť s umývadlom a zrkadlom. Kombinovali sme jemnú smotanovo-šedú farbu obkladu s dubovým drevodekorom a šedou na nábytkoch vstavaných častí, bielou keramikou sanity a chrómovými prvkami v podobe batérií alebo radiátora.

Zobraz viac
07 Február
Interiér podkrovného bytu

Interiér podkrovného bytu

Z pôvodných priestorov firmy na výrobu bižutérie sme navrhli veľký podkrovný byt. Boli sme v mnohých smeroch už limitovaní, lebo investor nás oslovil už počas prebiehajúcej rekonštrukcie. S výsledkom sme skokojní, hlavne s hlavným obytným priestorom. Vznikla priestranná obývačka, jedáleň aj kuchyňa. Terasa má v priaznivom počasí slúžiť ako raňajkáreň a ako miesto na trávenie po obednej siesty.

Zobraz viac
29 Január
Návrh a realizácia detskej izby

Návrh a realizácia detskej izby

Navrhovať pre deti nás baví. Môžeme sa tak vrátiť späť, do detských čias a navrhovať nielen tú praktickú časť, kde čo uložiť, zavesiť, schovať, ale aj tú časť hravú, plnú fantázie, kde sa môže dieťa schovať, spraviť si bunker, domček, hrad,...

Zobraz viac
12 Február
Interiér v provensálskom duchu

Interiér v provensálskom duchu

Samotný provensálsky štýl, keď nie je "precukríkovaný", mi nevadí, nemám s ním problém. Vadí mi jeho používanie v interiéroch panelákových bytov. Ak by som mal použiť tento štýl na Slovensku, navrhovať ďaľší interiér, vybral by som si napríklad preslnený rodinný dom, ktorý je zaujímavo osadený v prírode, alebo niekde "na konci dediny". Čiže skôr slnko, príroda, vinič a nie výťah, panel a malá lodžia.

Zobraz viac
08 Február
Zdravé bývanie a výber materiálov

Zdravé bývanie a výber materiálov

Všetko čo nás obklopuje ovplyvňuje naše zdravie, prenáša sa do našich telesných funkcii a myslenia. Vyhraďme si preto dostatočný čas a starostlivo zvážme čím a ako zariadime naše domovy, urobíme tak veľa pre naše zdravie.

Zobraz viac
13 November
Bábovková stena v kaviarni ...

Bábovková stena v kaviarni ...

Myšlienka 3D bábovkovej steny vznikla hneď v začiatkoch návrhu interiéru kaviarne café Bábovka. Nevyužiť potenciál bábovkovej formy by bol podľa nás "hriech". S odstupom času môžeme skonštatovať, že všetok vynaložený čas, vývoj a financie sa oplatili. Stena je dominantou kaviarne...

Zobraz viac
11 Október
Ako vznikalo trenčianske café Sládkovič

Ako vznikalo trenčianske café Sládkovič

Realizácia kaviarne bola niečím iná. Každý kto sa do procesu zapojil, to bral tak, ako keby to bola jeho kaviareň. Veľa sa spravilo počas brigád, zapojila sa rodina, kamaráti. S lopatou behal Lukáš, s francuzákom Filip, vŕtali, rezali architekti... :) Tá rodinná atmosféra sa potom plynule presunula aj do každodennej prevádzky a je to poznať.

Zobraz viac