Interiér rodinného domu v Brezne

V tomto projekte sme navrhovali interiér do rodinného domu v okrajových častiach mesta Brezno. Investor postavil rodinný dom podľa katalógového projektu. Po dokončení hrubej stavby zistil, že projekt mohol byť trochu iný a s viacerými časťami si nevedel rady. Novovzniknuté priestory sa javili pridlhé a úzke...

001 interier rodinny dom brezno pavlech architekti

V návrhu sme začali najprv odvážnejšie s použitím preglejky, neskôr sme od toho upustili a po vzájomnej dohode sme pokračovali v umiernenom koncepte.

003 interier rodinny dom brezno pavlech architekti

Dekor preglejky použitý pre vypracovanie vizualizácií (pracovné vizualizácie) je príliš výrazný, ak by sa ale použil jemnejší dekor - napríklad breza, výsledok by bol pekný.

Domáci majú početnú rodinu a počas osláv sa všetci stretávajú, preto jednou z hlavných požiadaviek bolo vytvoriť čo najviac miest na sedenie. Vytvorili sme teda knižnicu v ktorej sme skĺbili viaceré funkcie. Knihy, dekorácie, tv stena a v spodnej časti uloženie taburetov. Taburety slúžia na sedenie, ale aj ako úložný priestor. Farebnosť, materiály a prvky sme volili odvážnejšie, farebné, nakoľko sa jedná o mladú rodinu.

003b interier rodinny dom brezno pavlech architekti

Výsledné riešenie, "umiernenejší" variant. S výsledkom sme boli spokojní.

005 interier rodinny dom brezno pavlech architekti

Drevený preglejkový kubus, okapotovanie komory. V časti kuchynskej linky, v medziskrinkovom priestore, je na preglejku kvôli údržbe kotvená sklenená zástena.

Pre optické skrátenie dlhého slížového priestoru sme navrhli čiernu kuchynskú nábytkovú stenu s chladničkou a veľkými skriňami. Preglejková komora, ako samostatná hmota, vyčnieva do priestoru. Čierny jedálenský stôl, ktorý nadväzuje na kuchynskú stenu, dopĺňajú dizajnové čalúnené stoličky. Svietidlá v kuchyni sú rovnakého typu ako v jedálni, líšia sa iba farbou a veľkosťou. Obývačku tvorí rohová sedačka a dizajnové kreslo. Podľa potreby sa k sedeniu pripoja aj spomínané taburety. Veľké okenné plochy tienime pomocou svetlých závesov. Interiér sme volili jednoduchý s výraznejšími doplnkami, či umeleckými dielami...

007 interier rodinny dom brezno pavlech architekti

Pohľad z obývačky. Miestor preglejky možno použiť dyhu alebo laminovanú drevotriesku s drevodekorom v svetlejších odtieňoch.

009 interier rodinny dom brezno pavlech architekti

Jedálenské sedenie s umeleckým dielom.

010 interier brezno detska izba dievca pavlech architekti

Detská izba pre dievčatko.

011 interier brezno detska izba dievca pavlech architekti

Detská izba pre dievčatko.

012 interier brezno detska izba pavlech architekti chlapec

Detská izba pre chlapca.

013 interier brezno chodba pavlech architekti

Návrh predsiene, vstupné priestory do domu.

014 kupelna interier brezno pavlech architekti

Spoločná kúpeľňa.

Riešili sme tiež návrh spálne. O ňom sa dočítate viac v samostatnom blogu - tu.

 

Autori: Ing.arch. Marek Pavlech, Ing.arch. Michal Paulišin

Spolupráca: Laura Dräxler

Návrh: 2015

 

logo velke