Google+
pavlech architekti Na Mierovom námestí, v historickom jadre Trenčína, sme navrhli a zrealizovali kaviareň, ktorej hlavným motívom je Andrej Sládkovič.

café Sládkovič, Trenčín

Autor Ing.arch. Marek Pavlech, Ing.arch. Michal Paulišin
Spoluautor
Miesto Mierové námestie, Trenčín
Úžitková plocha 96,3 m2
Realizácia marec - jún 2015
Charakter rekonštrukcia interiéru
  • február - máj 2015
  • Interiér
  • Ing.arch. Marek Pavlech, Ing.arch. Michal Paulišin
  • Mierové námestie, Trenčín

Na Mierovom námestí, v historickom jadre Trenčína, sme navrhli a zrealizovali kaviareň, ktorej motívom je Andrej Sládkovič. Investori, z ktorých jeden je menovcom spisovateľa, mali od začiatku jasnú predstavu o hlavnom motíve celej kaviarne. My sme ich ideu rozvinuli a vznikol zaujímavý interiér.

Pred začatím rekonštrukcie bola na tomto mieste vinárnička spojená s obchodom s umeleckým dielami a potrebami. Historický priestor má tri hlavné miestnosti s valenými a krížovou klenbou. Toto výrazne delenie kaviarne sme využili aj v návrhu. Prvú miestnosť sme venovali samotnému spisovateľovi, strednú miestnosť jeho významnému dielu Detvan a poslednú celoživotnej láske a taktiež významnému dielu - Maríne. Prvá miestnosť po vstupe spolu s barom najviac pripomína meštianske kaviarničky z predminulého storočia. Chodbou s "lietajúcimi knihami" sa dostávame najprv, napravo, do ženských a mužských toaliet a priamo do miestnosti Detvan a následne do miestnosti Marína...

...viac o kaviarni v časopise môjdom 4/2016, alebo webových stránkach  mojdom.zoznam.sk , Hospodárske noviny, kávičkári.skHN style, archinfo a  café Sládkovič ;)

a viac o realizácií môžete nájsť v našom blogu - Ako vznikalo trenčianske café.

foto:  Nora a Jakub

          Lucia Šimková

          Lukáš Sládkovič