Google+
pavlech architekti Mobilné kontajnerové domy vypracované v "L" variante nadväzujú na svojich predchodcov a sú taktiež určené na trvalé i prechodné bývanie.

Kontajnerový dom v Trenčíne

Autor Ing.arch. Marek Pavlech
Spoluautor
Miesto Trenčín
Úžitková plocha cca 37,36 m2 a viac
Realizácia
Charakter kontajner (novostavba)
  • 2012
  • Architektúra
  • Ing.arch. Marek Pavlech
  • Trenčín

Mobilné kontajnerové domy určené na trvalé i prechodné bývanie sme navrhli vo viacerých variantoch.

Mobilné kontajnerové domy vypracované v "L" variante nadväzujú na svojich predchodcov a sú taktiež určené na trvalé i prechodné bývanie. Základný variant obsahuje obývaciu časť spojenú s kuchyňou a jedálenskou časťou. Ďalšími miestnosťami sú hygiena, chodba - zádverie, závetrie a samostatná spálňa. Pozostáva z dvoch kontajnerov a veľkej drevenej terasy, ktorá sa nachádza medzi nimi. Pri použití väčších kontajnerov nám zvnikne na jednej strane väčšia denná časť a na druhej pribudne izba napríklad pre deti. Na projekte sme spolupracovali s Ing. Jaroslavom Repom.

Predchodcom "L" variantu bol jednoduchý základný kontajner. Konštrukciu v tomto prípade netvorí lodný kontajner, ako by sa mohlo z názvu zdať, ale skladaná oceľová rámová konštrukcia, ktorá je následne opláštená. Základný variant obsahuje obývaciu časť spojenú s kuchyňou a jedálenskou časťou, hygienu a samostatnú spálňu. Modulárne sa k základnému typu dá pridať ďalší kontajner, kde vznikne napr. ďaľšia izba, zádverie či prekrytie nad auto. Na projekte sme spolupracovali s Ing. Jaroslavom Repom.

Oba projekty z Trenčína, teda kontajner 1 a aj kontajner 2 zostali iba v štádiu architektonickej štúdie. Jeden z investorov si svoj zámer, realizovať menšie objekty pre bývanie, alebo rekreáciu, rozmyslel...