Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/1/7/17cdd988-ecdc-4f51-9b07-4d0eb074415a/pavlecharchitekti.sk/web/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/general.php on line 1275
Bistro Zájedka, Pezinok - pavlech architekti

Bistro Zájedka, Pezinok

Bistro Zájedka sa nachádza v centre Pezinka, na ulici Štefánikovej. Rekonštruovaný obchodný priestor, ktorý si majitelia vybrali, je súčasťou polyfunkčného objektu z 80-tych rokov 20 storočia. Dom má zo strany Štefánikovej ulice pasáž, ktorá v dvorovej časti plynule prechádza do podlubia, na strane ulice Záhradnej. V priestore pasáže a podlubia sa nachádzajú viaceré prevádzky, obchodíky a služby. Zásobovanie je navrhnuté zo strany ulice Záhradnej.

Návrh

Rekonštruovaný priestor sme prispôsobili požiadavkám investorov. Dispozične sme priestor rozdelili na tri časti. Na časť bistra, teda odbytová časť. Priestor baru, kuchyne a príručného skladu. Treťou časťou je hygiena a toalety.

Zámerom majiteľov je ponúknuť Pezinčanom chutné domáce koláče, ktoré by sa v priestore priamo piekli. Ďalej zákusky, kávu, obložené bagety, limonády, atď.

Hlavný priestor bistra umožňuje pohodlné sedenie pre štrnásť ľudí. V prípade potreby, lavica umožní sedenie ešte pre ďalších troch ľudí.

Bar

Bar obsahuje chladenú a tiež nechladenú vitrínu. Ďalej obsahuje štandardné vybavenie baru kaviarní, alebo cukrární. Kávovar, mlynčeky na kávu, ľadovač, drez, umývačku riadu, chladničku na nápoje, atď. Na priečke oddeľujúcej bar od kuchyne sme umiestnili menu tabuľu a tri police na šálky a poháre. Priestor baru nadväzuje na kuchyňu.

Kuchyňa

Kuchyňa je navrhnutá tak, aby umožnila plnohodnotné zásobovanie bistra čerstvými koláčmi a iným pečivom a tiež, aby sa v nej dali pripraviť napríklad varené, alebo pečené raňajky. Kuchyňa má vedľa seba príručný sklad. Zo zariadenia kuchyne môžeme spomenúť viaceré chladničky, konvektomaty, varné dosky, umývačku riadu, drez, atď.

Hygiena a zázemie

Časť hygieny pozostáva z chodby, úložného priestoru pre zamestnancov, predsiene a dvoch WC – pre zákazníkov a pre zamestnancov.

Interiér

V celom priestore sme navrhli šedobielu zrnitú omietku. Pre potreby akustiky sme použili akustický podhľad a tiež čalúnenú lavicu a stoličky. Podlaha je z terazzových dlažieb. Hlavné husle interiéru hrá drevo. Ako farebný akcent, k prevažne neutrálnemu interiéru sme použili modré, na stojato ukladané obkladačky a dizajnový radiátor. Modrý obklad je na niektorých stenách dokombinovaný bielosivým obkladom.

Osvetlenie cukrárne je tvorené kombináciou dizajnových a funkčných svietidiel. Zavesené svietidlá nad stolmi a spustené reflektory nad barom patria medzi dizajnové, priznané svietidlá. Funkčné svietidlá sú zakomponované do podhľadu, dotvárajú osvetlenie. V interiéri ich nevnímame.

Toalety sme navrhli v kombinácií modrej a hnedej, alebo medenej. Využili sme na výšku ukladaný keramický obklad, umývateľné farby stien a terazzovú dlažbu hnedej farby. Zakomponovali sme logo cukrárne a tiež grafiku.

Súčasťou rekonštrukčných prác bude aj výmena okien. V rámci výmeny okien sa vybuduje druhý vstup do priestoru, ktorý bude slúžiť hlavne pre potreby zásobovania, tiež ako únikový východ.

Pozrite si tiež naše realizácie kaviarní – Café Sládkovič, Café Bábovka, Café Republika.

 

 

Autori
Ing.arch. Marek Pavlech, Ing.arch. David Repiský
Miesto
Pezinok
Plocha
70,5 m2
Návrh
2023 - 2024
Realizácia
2024
Charakter
Návrh interiéru
Kategória