Penzión Branecký, Trenčín

Pôvodne penzión Svorad

Penzión sa nachádza na Palackého ulici v centre Trenčína, je súčasťou budovy Piaristického gymnázia a pôvodne slúžil ako internát pre jeho žiakov. Investičný zámer spracovaný v štúdii zvyšuje štandard ubytovania, oddeľuje penzión od gymnázia a doplňuje v budove výťah. Penzión má výhodnú polohu v rámci mesta a z južnej fasády ponúka výhľad na trenčiansky hrad.

Samostatný vstup

Pre vytvorenie samostatného vstupu do penziónu z Palackého ulice sa jeden z okenných otvorov recepcie zväčšil na dverný a doplnil sa prístupový chodník so schodiskom z ulice. Touto úpravou sa minimálne zasiahlo do fasády v rámci pamiatkovej ochrany historickej budovy. Pre tento účel sa muselo vytvoriť exteriérové schodisko, ktoré spája ulicu s úrovňou vstupu do penziónu. Penzión má ešte jeden samostatný bočný vstup z dvora.

Výťah

Doplnenie konštrukcie výťahu do historickej budovy pri zachovaní všetkých technických a statických atribútov bolo náročné. Výťah sa umiestnil vedľa recepcie , v náväznosti na schodisko. Výťah končí na štvrtom poschodí, do podkrovného svadobného apartmánu treba prejsť schodiskom. Na prízemie pod hlavné schodisko sa doplnilo wc pre zamestnancov aj wc pre návštevníkov. Kvôli konštrukcii výťahu bolo nutné odstrániť schodisko vedúce na medzi-podlažie, nahradilo sa ľahkým obslužným schodiskom umiestneným do vedľajšej chodby. Na medzi-podlažie využívané ako sklad a práčovňu sa bude chodiť primárne výťahom, obslužné schodisko bude skôr pohotovostné.

Zvýšenie štandardu penziónu

Na druhom nadzemnom podlaží sú štyri dvojlôžkové izby s vlastnými kúpeľňami a tri apartmány s dvojlôžkom a rozťahovacím gaučom. Jeden z apartmánov má aj vlastnú kuchynku. Do budúcnosti sa dá uvažovať s doplnením kuchyniek aj do zvyšných apartmánov.

Na treťom nadzemnom podlaží sú tri dvojlôžkové izby s vlastnými kúpeľňami a dva apartmány s kuchynkou, z toho jeden dvojlôžkový a druhý doplnený o rozťahovací gauč. Na tomto podlaží je aj konferenčná miestnosť o rozlohe 60 m², ktorá poslúži aj na účely stravovania. Prilieha k nej zázemie s kuchynkou aj priestor pre bufetový výdaj jedla. Ku konferenčnej miestnosti boli doplnené oddelené hygieny pre mužov a ženy prístupné z chodby.

Na štvrtom nadzemnom podlaží sú dva štvorlôžkové rodinné apartmány s kuchynkou, dve dvojlôžkové izby, jeden apartmán s gaučom a kuchynkou a kancelária.

Celé podkrovie – piate podlažie je venované svadobnému apartmánu. Apartmán pre dvoch má vlastný šatník, kuchynku, hygienu, priestorovú vaňu, časť jedálne, obývaciu časť a spálňu.

Dizajn izieb

Interiér vybraných apartmánov a izieb penziónu bude zariadený tématicky. Objaví sa napríklad izba venovaná záľube v cestovaní, izba pre knihomoľa, či moderne poňatá vidiecka/slovenská izba. Interiér izieb bude skôr praktický, decentný, doplnený o špecifické akcentové prvky.

Dizajnu izieb Penziónu Branecký je venovaný samostatný blog – Interiér Penziónu Branecký v Trenčíne.

Kategória