Národné centrum rýchlostnej kanoistiky a veslovania

Architektonická štúdia Národného centra rýchlostnej kanoistiky a veslovania priamo naväzuje na predchádzajúcu urbanistickú štúdiu, ktorá bola podkladom pre  súčasne platný územný plán.

Je dielom ateliéru architekta Juraja Fecanina, JF ateliér. Mali sme tú česť spolupracovať na návrhu, na architektonickej štúdií. Spolu s kolegom Michalom Paulišinom sme sa vtedy venovali hlavne dizajnu cieľovej budove. Náš kamarát Peter Buffa s manželkou – Heygrey studio spracovali vizualizácie.

Tento areál bude slúžiť hlavne športovým zväzom rýchlostnej kanoistiky a veslovania, organizovaniu vrcholových pretekov, ako aj súvisiacich športovo-rekreačných podujatí pre širokú verejnosť. Okrem toho, že toto územie má slúžiť prednostne kanoistom a veslárom, poskytuje tiež dostatok potenciálu aj pre iné voľnočasové aktivity. Areál obsahuje hlavný cieľový objekt, zväzový klub rýchlostnej kanoistiky s ubytovaním a reštauráciou, zväzový klub veslovania a doplnkové objekty (hangáre pre lode a hosťujúce tímy pretekárov, športová hala, tenisové kurty, atd.)

viac info:

bratislava yimby , aktuality.sk , refresher.sk

Pozrite si projekt inej mierky, menšej a to dopravné ihrisko pre deti v Starej Turej.

Autor
Ing.arch. Juraj Fecanin, Ing.arch. Zolo Czovek, Ing.arch. Henry Kupec, Ing.arch. Marek Pavlech, Ing.arch. Michal Paulišin
Spoluautor
HeyGrey studio (vizualizácie)
Miesto
Jarovce - Zemník, Bratislava
Úžitková plocha
6916 m2
Návrh
2014 / 2015
Realizácia
2016 / 2018
Charakter
novostavba
Kategória